Filtri i karburantit Mahle KL 97

€17,95EUR Çmimi i rregullt €19,95
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Në magazinë

Shmangni problemet me sistemet e bllokuara të karburantit, veçanërisht me injektorët në KTM, Husqvarna, GasGas dhe Ducati motoçikletas. Në rastin më të keq, një filtër i bllokuar mund të shkaktojë funksionim të ashpër të motorit, reduktim të performancës dhe një motor që nuk ndizet.

Edhe në vendet me benzinë ​​të cilësisë së lartë, depozitat dhe grimcat e ndryshkut grumbullohen gradualisht në çdo rezervuar benzine dhe bllokojnë filtrat e karburantit, karburatorët dhe injektorët. Nëse je fatkeq, mund të ngecesh në mes të askundit me një motor që nuk fillon. Sillni një rezervë nëse dilni për aventura ose udhëtime të gjata.
 
Këta filtra karburanti Mahle KL 97 janë çmimi i vërtetë, dhe i njëjti filtër KTM, Husqvarna, GasGas dhe Ducati shiten me një çmim premium.
 
Përdoret në shumë aplikacione Beta, Ducati, KTM, Husqvarna dhe GasGas si:  250, 350, 450, 500, 690, EXC, SX-F, XCF, XCF-W, XC-W, EXC-F, SMC, SMR, FREERIDE , FE, 701
 
Numrat OEM të kompletit të filtrit KTM përfshijnë:

81207088011
8120709000
81207090100

DUCATI, MOTORCILAT DUCATI (42540151A)
MAHLE (70515773)
MAHLE (KL97)
VOLVO (9186744)


Lloji i filtrit Filtri në linjë
Diametri [mm] 30,0
Lartësia [mm] 100,0
Hyrja Ø [mm] 8
Prizë Ø [mm] 8,1
Lartësia e paketimit [cm] 10,70
Pesha neto [g] 15,0
Gjatësia e paketimit [cm] 4,0
Gjerësia e paketimit [cm] 4,00

  • Filtrat e disponueshëm nuk mund të pastrohen!
  • Veçanërisht i përshtatshëm për automjetet me pompa injeksioni (presione të larta)

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Σ
ΣΤΈΦΑΝΟΣ ΚΌΚΚΙΝΟΣ (Piraeus, GR)
Mahle KL 97 Fuel Filter

Very good filter!!!

J
Juho Mämmelä (Oulu, FI)

Mahle KL 97 Fuel Filter