Çelësi i levës së gomave T6 Combo

€23,99EUR Çmimi i rregullt €25,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Çelësat
Madhësia
Në magazinë

Levat e gomave Combo Rolling Mavericks T6 prej alumini mund të jenë të lehta, por janë mjete të rënda për fiksimin e gomave. Ky mjet kombinon një çelës për të liruar dadot e boshtit ose të bllokimit të buzës dhe një levë gome për të hequr gomën me lugë nga buzë për të rregulluar një shesh.

Levat e gomave Combo Rolling Mavericks T6 janë të së njëjtës cilësi dhe dizajn si levat e njohura të kombinuara Motion Pro T6, të cilat ne jemi adhurues të mëdhenj, përveç atyre të larta çmimi.

Çmimi i Levave të Gomave Combo Rolling Mavericks T6 është shumë më miqësor. Megjithatë, ato janë bërë gjithashtu prej alumini të farkëtuar 7075-T6 me një përfundim të fortë të anodizuar, po aq të fortë, dhe fundi gjashtëkëndor ka të njëjtin vlerësim çift rrotullues.

Mos i krahasoni levat e kombinuara Motion Pro ose Rolling Mavericks me ato leva kombinimi të lira që gjeni në faqet e internetit të ngjashme me Aliun. Ato mund të duken njësoj, por shpesh janë bërë prej alumini 6061 me një nivel çift rrotullues shumë më të ulët, të derdhur sesa të falsifikuara dhe përkulen aq shpejt sa nuk ia vlen t'i blini.

Në varësi të madhësisë, Levat e gomave Rolling Mavericks Combo alumini 7075-T6 peshojnë vetëm 67 dhe 104 gram dhe janë në dispozicion në 7 madhësi,
duke përfshirë një version 17 mm që nuk ofrohet nga MP. Leva e kombinuar 17 mm është ideale për motoçikletat KTM, Husqvarna dhe GasGas Enduro. T6 30 mm përshtatet gjithashtu me modelet e reja KTM, Husqvarna dhe GasGas duke përdorur një dado boshti 30 mm.

Versionet 10/13 dhe 10/12 përdoren për të liruar dadot e bllokimit të buzës. Ata gjithashtu kanë një buzë pa shtrëngim në fundin e lugës për të parandaluar kapjen e tubit kur futni gomën me lugë. Shumë i dobishëm. Këto janë gjithashtu levat më të lehta të grupit, kështu që edhe nëse nuk ju nevojiten këto madhësi çelësash, ato ju vijnë në ndihmë si një lugë shtesë gomash shumë e lehtë.

Të gjitha levat e kombinuara nga 17 mm e lart janë 244 mm (9,6 inç) të gjata dhe përshtaten me çdo rrotull mjeti 250 mm (10 inç), i cili gjithashtu përshtatet me Rolling Mavericks Ultralight Enduro Trail Jack Stand.


Pronarët e Yamaha T700, kini parasysh! Leva e kombinuar 27 mm nuk mund të përdoret për të liruar dadon e boshtit të pasmë të zhytur thellë. Kërkon përshtatësin Motion Pro 32-27/17, të cilin nuk e kemi ende.

  • Lugë gomash me kontur në mënyrë perfekte në njërin skaj
  • Pikëllim kuti gjashtëkëndësh për dado në bosht
  • Alumini i farkëtuar i lehtë 7075-T6
  • Përfundim i fortë i anodizuar
  • 244 mm e gjatë (10 inç) në gjatësi 

SPECS:


METRIK
STANDARD I SHBA
Madhësia e çelësit
Pesha
gram
Çift rrotullues
Nm
Pesha
Ounces
Çift rrotullues
ft-lb
10/12
69,5
68
2.45
50
10/13
66,5
68
2.34
50
17
88
122
3.10
90
22
104
122
3.66
90
24
101,5
122
3.58
90
27
103,5
122
3.65
90
30
96
122
3,38
90
32
90,6
122
3.19
90

Vlerësime:

- Video e shkëlqyeshme nga @Braapncamp Mattias se si ai lehtëson veglat e tij Rolling Mavericks në çantën e veglave, siç janë këto çelësa T6 T6 Tire Lever.


Andy dhe Alissa nga Mad ose Nomad po udhëtojnë nëpër botë dhe shkruan një përmbledhje të bukur të çelësave Rolling Mavericks T6 Combo që sollën në udhëtimin e tyre.

Customer Reviews

Based on 20 reviews
100%
(20)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
v
valerie leroy (Le Creusot, FR)
Clés démonte pneu.

Clés essayées en situation. Fonctionnelles et de bonne facture.

A
Aaron Udall (Paris, FR)
Top quality

Exactly what you want, light and good quality

J
Jeff Payne (Abbotsford, CA)
Perfect Tire Spoon

Works great, light weight and allowed me to eliminate the 17mm spanner and socket from my trip tool bag. Highly recommended for those wishing to travel light.

G
Gerhard Riedmüller (Radolfzell, DE)
Tip Top

Alles bestens - vom Versand bis zum Artikel
Danke

s
stéphane PREVORS (Carcassonne, FR)
Avis démonte pneu

Je ne les ai pas encore essayé mais ils ont l'air de très bonne qualité. Ils sont léger et compacte.