Ndezja anësore e rezervuarit të karburantit

€13,95EUR Çmimi i rregullt €19,95
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Ngjyrë
Në magazinë

Zorra vertikale e ventilimit mund të pengojë nëse udhëtoni me një çantë rezervuari ose bagazh në një Husqvarna 701, GasGas 700 ose KTM 690. Kjo  Vend ajrimi anësor i rezervuarit të karburantit është një zgjidhje e thjeshtë me prizë dhe luaj. Ai përfshin një zorrë RFX dhe një valvul kontrolli që parandalon derdhjen e karburantit kur e lëshoni motoçikleta.

Kapaku i gazit i paraqitur në foto nuk është i përfshirë. Është testuar në tanke IMS dhe Acerbis.

Nuk i përshtatet kapakut të gazit Rade Garage.
 

Hipur me bagazh në Shtëpiaqvarna 701, GasGas 700, ose KTM, zorra vertikale e ventilimit në kapakun e mbushësit, e vendosur menjëherë pas sediljes, mund të jetë pengesë. E njëjta gjë vlen nëse udhëtoni me një rezervuar më të madh karburanti, si p.sh. një IMS ose Acerbis, dhe dëshironi të udhëtoni me një çantë rezervuari. Zorra e ventilimit që del drejt nga kapaku i mbushësit është një telash. Me një qese rezervuari sipër, rrezikoni që zorra të përkulet dhe nuk do të ajroset më. Gjithashtu funksionon mirë në rezervuarët Acerbis me kapacitet të madh për të hequr qafe ventilimin vertikal.

Zgjidhja e Rolling Maverick është një ventilim i thjeshtë anësor prej gome që përshtatet mirë në shiritin e zorrës së kapakut të mbushësit. Nuk nevojiten modalitete të tankeve; kur mbushen, ato hiqen mjaft lehtë.

Tubi i përfshirë i tubit të ventilimit RFX ka një valvul kontrolli me një drejtim që parandalon derdhjen e karburantit kur ju bini motoçikleta.

Customer Reviews

Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Richard zita (Vienna, AT)
Spitzen Service!

mein Lieferung kam nicht bei mir und auch keinem meiner Nachbarn an. RollMav versendete umgehend ein neues Paket!
vielen Dank dafür

S
Serhan

The product looks good. Shipping was much faster than I expected.

M
Maurice (Zurich, CH)
I've been searching for this!

I ride a 701 enduro with the rade garage additional front tank and I like to carry around my Fuji camera to take some pictures. So I found a nice Wolfman tankbag for carrying the gear but it goes over the tank. I've been searching an elbowed venting system for a while but here I found the perfect one. It goes really well with the Vanasche fuel cap. Insta: mdb_1906

C
Calin Dragan (Cluj-Napoca, RO)
Brilant

After I fitted an Acerbis tank on my T7 I needed a solution to fit a tank bag on top of it, and the vent was a bit of a problem. Luckily there is this very simple solution which fits perfectly.