Oraret e tranzitit të DHL Express

DHL EXPRESS KOHËT E TRANSITIT NË TË GJITHË BOTËN

DHL Express logo

Rolling Mavericks përdor DHL Express për transportin Express. Këto janë oraret e tranzitit të ditës së punës për çdo vend. Ditët e punës zgjasin nga e hëna në të premte.

Porositë e bëra të premten pasdite pas kohës së ndërprerjes këtu në Holandë nuk do të dërgohen deri të hënën, ditën e parë të punës të javës.

Rolling Mavericks nuk garanton këto kohë dorëzimi. Ne nuk kontrollojmë korrierët dhe nuk kemi asnjë ndikim në rrethana të paparashikuara që mund të vonojnë dorëzimin. Ata janë vlerësimet. Është gjithashtu e mundur që porosia të arrijë më shpejt.

Përdorni opsionin Gjeni shfletuesin tuaj për të kërkuar vendin tuaj.

 

Ditë pune

Vendi

Min ditë

Maksimumi ditë

Afganistan (AF)

5

7

Shqipëria

3

5

Algjeri (DZ)

3

5

Samoa Amerikane (AS)

5

7

Andorra (Pas Krishtit)

4

6

Angola (AO)

5

7

Anguilla (AI)

3

5

E vjetër (AG)

6

8

Argjentinë (AR)

4

6

Armenia (AM)

5

7

Aruba (AW)

5

7

Australi (AU)

4

6

Austri (AT)

2

4

Azerbajxhan (AZ)

5

7

Bahamas (BS)

5

7

Bahrein (BH)

4

6

Bangladesh (BD)

5

7

Barbados (BB)

4

6

Bjellorusia (BY)

4

6

Belgjikë (BE)

2

4

Belize (BZ)

4

6

Benin (BJ)

3

5

Bermuda (BM)

4

6

Butani (BT)

6

8

Bolivia (BO)

5

7

Bonaire (XB)

4

6

Bosnjë dhe Hercegovinë (BA)

2

4

Botsvana (BW)

5

7

Brazil (BR)

5

7

Brunei (BN)

5

7

Bullgaria (BG)

2

4

Burkina Faso (BF)

5

7

Burundi (BI)

4

6

Kamboxhia (KH)

3

5

Kamerun (CM)

4

6

Kanada (CA)

3

5

Ishujt Kanarie, (IC)

5

7

Kepi Verde (qendër)

4

6

Ishujt Kajman (KY)

7

9

Rep i Afrikës Qendrore (CF)

4

6

Çad (TD)

7

9

Kili (CL)

4

6

Kinë (CN)

4

6

Kolumbi (CO)

4

6

Komore (KM)

7

9

Kongo (CG)

7

9

Kongo, DPR (CD)

4

6

Ishujt Kuk (CK)

3

5

Kosta Rika (CR)

3

5

Bregu i Fildishtë (CI)

5

7

Kroacia (HR)

2

4

Kuba (CU)

4

6

Curacao (XC)

4

6

Qipro (CY)

2

4

Republika Çeke, (CZ)

2

4

Danimarkë (DK)

2

4

Xhibuti (DJ)

7

9

Dominika (DM)

6

8

Rep. Dominikane (DO)

5

7

Ekuador (KE)

4

6

Egjipt (EG)

5

7

El Salvador (SV)

4

6

Eritrea (ER)

4

6

Estonia (EE)

2

4

Eswatini (VP)

5

7

Etiopi (ET)

3

5

Ishujt Falkland (FK)

4

6

Ishujt Faroe (FO)

4

6

Fixhi (FJ)

5

7

Finlandë (FI)

2

4

Francë (FR)

2

4

Guajana Franceze (GF)

7

9

Gabon (GA)

3

5

Gambia (GM)

4

6

Gjeorgji (GE)

3

5

Gjermani (DE)

2

4

Gana (GH)

7

9

Gjibraltar (GI)

3

5

Greqia (GR)

2

4

Grenlandë (GL)

5

7

Grenada (GD)

4

6

Guadeloupe (GP)

5

7

Guam (GU)

4

6

Guatemala (GT)

5

7

Guernsey (GG)

4

6

Rep. Guinea (GN)

6

8

Guinea-Bissau (GW)

6

8

Guinea-Ekuatoriale (GQ)

4

6

Guajana (Britanike) (GY)

4

6

Haiti (HT)

5

7

Honduras (HN)

4

6

Hong Kong SAR Kinë (HK)

3

5

Hungari (HU)

2

4

Islanda (IS)

3

5

Indi (IN)

4

6

Indonezi (ID)

4

6

Iran (IR)

2

4

Irak (IQ)

4

6

Irlandë, Rep. Of (IE)

2

4

Izrael (IL)

5

7

Itali (IT)

2

4

Xhamajka (JM)

4

6

Japoni (JP)

4

6

Jersey (JE)

4

6

Jordani (JO)

4

6

Kazakistani (KZ)

3

5

Kenia (I)

6

8

Kiribati (KI)

7

9

Kore,  D.P.R Of (KP)

6

8

Kore, Rep. Nga (KR)

4

6

Kosovë (KV)

4

6

Kuvajt (KW)

6

8

Kirgistani (KG)

4

6

Laos (LA)

3

5

Letonia (LV)

2

4

Liban (LB)

5

7

Lesoto (LS)

5

7

Liberi (LR)

7

9

Libi (LY)

4

6

Lihtenshtajni (LI)

2

4

Lituani (LT)

2

4

Luksemburg (LU)

2

4

Macau SAR Kinë (MO)

4

6

Madagaskar (MG)

4

6

Malavi (MW)

3

5

Malajzia (MY)

5

7

Maldive (MV)

4

6

Mali (ML)

5

7

Maltë (MT)

2

4

Ishujt Mariana (deputet)

7

9

Ishujt Marshall (MH)

4

6

Martinikë (MQ)

5

7

Mauritania (MR)

3

5

Mauritius (MU)

7

9

majota (YT)

7

9

Meksikë (MX)

3

5

Mikronezi (FM)

6

8

Moldavia, Rep. Of (MD)

5

7

Monako (MC)

2

4

Mongoli (MN)

3

5

Mali i Zi, përfaqësues i (ME)

3

5

Montserrat (MS)

4

6

Marok (MA)

4

6

mozambike (MZ)

6

8

Myanmar (MM)

4

6

Namibia (NA)

6

8

Nauru, Rep. Of (NR)

5

7

Nepal (NP)

4

6

Holandë, (NL)

2

4

Nevis (XN)

6

8

Kaledonia e Re (NC)

5

7

Zelanda e Re (NZ)

4

6

Nikaragua (NI)

4

6

Niger (NE)

4

6

Nigeri (NG)

6

8

Niue (NU)

6

8

Maqedonia e Veriut (MK)

4

6

Norvegjia (JO)

2

4

Oman (OM)

4

6

Pakistan (PK)

4

6

Palau (PW)

5

7

Panama (PA)

4

6

Papua Guinea e Re (PG)

3

5

Paraguaj (PY)

4

6

Peru (PE)

4

6

Filipine, (PH)

3

5

Polonia (PL)

2

4

Portugali (PT)

2

4

Porto Riko (PR)

3

5

Katar (QA)

4

6

Reunion, Ishulli i (RE)

4

6

Rumania (RO)

2

4

Federata Ruse (RU)

3

5

Ruanda (RW)

4

6

Shën Helena (SH)

7

9

Samoa (WS)

4

6

San Marino (SM)

3

5

Sao Tome dhe Principe (ST)

4

6

Arabia Saudite (SA)

4

6

Senegal (SN)

3

5

Serbia, Republika e (RS)

3

5

Seychelles (SC)

4

6

Sierra Leone (SL)

4

6

Singapor (SG)

5

7

Sllovakia (SK)

2

4

Slloveni (SI)

2

4

Ishujt Solomon (SB)

6

8

Somali (SO)

7

9

Somaliland, Rep Of (XS)

7

9

Afrika e Jugut (ZA)

4

6

Sudani i Jugut (SS)

5

7

Spanja (ES)

2

4

Sri Lanka (LK)

5

7

St. Barthelemy (XY)

5

7

Shën Eustatius (XE)

4

6

St. Kitts (KN)

5

7

Shën Lucia (LC)

5

7

St Marten (XM)

4

6

Shën Vincent (VC)

5

7

Sudan (SD)

4

6

Surinami (SR)

4

6

Suedi (SE)

2

4

Zvicër (CH)

2

4

Siri (SY)

4

6

Tahiti (PF)

7

9

Tajvan (TW)

3

5

Taxhikistani (TJ)

4

6

Tanzani (TZ)

7

9

Tajlandë (TH)

4

6

Timor-Leste (TL)

3

5

Togo (TG)

7

9

Tonga (TO)

3

5

Trinidad dhe Tobago (TT)

6

8

Tunizi (TN)

4

6

Turqi (TR)

3

5

Turkmenistani (TM)

4

6

Turks & Kaikos (TC)

5

7

Tuvalu (TV)

7

9

Ugandë (UG)

3

5

Ukrainë (UA)

3

5

Emiratet e Bashkuara Arabe (AE)

4

6

Mbretëria e Bashkuar (GB) *2

2

4

Uruguai (UY)

3

5

SHBA (SHBA)

3

5

Uzbekistan (UZ)

4

6

Vanuatu (VU)

6

8

Qyteti i Vatikanit (VA)

2

4

Venezuela (VE)

6

8

Vietnam (VN)

4

6

Ishujt e Virgjër-Britanikë (VG)

5

7

Ishujt e Virgjër-SHBA (VI)

4

6

Jemen, Rep. Of (YE)

7

9

Zambia (ZM)

4

6

Zimbabve (ZW)

4

6