Komplete Asahi LIGHTOOL Stubbies

€19,99EUR Çmimi i rregullt €22,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Çelësat
Set

Këto komplete çelësash me cilësi të lartë të prodhimit japonez Asahi LIGHTOOL Mini Combination janë për motoçiklistin minimalist që dëshiron të kursejë peshë dhe hapësirë ​​në rrotullën e veglave të tij. Bërë nga çeliku krom vanadium i farkëtuar, grupi 3-pjesësh për motoçikletat japoneze peshon vetëm 50 gram, versioni i BE-së 58 gram dhe seti Ultimate 5-pjesësh i stubave vetëm 127 gram.

Këta çelësa të kombinimit Asahi LIGHTOOL janë aq të vegjël saqë përshtaten pothuajse kudo në xhepin tuaj apo edhe nën sediljen e motoçikletës tuaj. Çelësi më i gjatë 14 mm është vetëm 95 mm i gjatë. Për shkak se këto janë çelësa të shkurtër dhe të ngjeshur, ata tashmë janë jashtëzakonisht të lehta. Megjithatë, dizajni i zgjuar i vrimave dhe prerjeve në këto çelësa të bërë prej çeliku të kromit vanadium të farkëtuar e zvogëlon peshën edhe më shumë pa cenuar forcën e çelësave.

Çelësat Asahi LIGHTOOL janë të farkëtuar sipas standardeve më të larta, janë të kromuar fort dhe plotësojnë standardin japonez të industrisë (JIS). Nëse preferoni çelësa me dy skaje ose të kombinuara, ne ofrojmë disa grupe çelësash unikë dhe super të lehtë Asahi LIGHTOOL. 

Vlerësime:
Në këtë video RTW Paul e zvogëloi peshën e bagazhit të tij me 50% duke zgjedhur produkte të lehta si Asahi LIGHTOOL Stubbies, një çantë rrjetë për një çantë veglash dhe një Jack Trail.  

Set motoçikletash japoneze (50 gram)
8
10
12Kompleti i motoçikletave EU (58 gram)
8
10
13
Seti i fundit (129 gram)
8
10
12
13
14

Ju mund të lexoni ose shikoni disa komente nga të tjerët më poshtë:

- Shkrim i bukur nga @rtwpaul mbi Adventure Rider of the Trail Jack dhe Asahi Lightools

- Aussie Josh në videon MVDBR Enduro të Trail Jack dhe Asahi Lightools

Customer Reviews

Based on 7 reviews
100%
(7)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
G
Giambattista Giannoccaro (Belize City, BZ)

Asahi LIGHTOOL Stubbies sets

P
Philippe ADAM (Brussels, BE)
Excellent quality, small and light, I love them

I love them so much that they are permanently attached to my main tool bag

Currently the perfect combination with my Facom 1/4" nano box

P
Patrick F. (Duisburg, DE)
Nice, sturdy lightweight tools! Ready for travel!

Permanent part of my adventure tool set!

P
PAOLO ARDISSONE (Milan, IT)
The hobbit tools

Essential to overcome the way to Mordor

H
Has anyone tried these on 2018 KTM 690 Enduro R ? (Great Falls, US)
Super compact and light

Great for those tight to reach places. Without adding any additional weight. Great seller. Excellent communication and quick shipping.