Kombinim çelësash Asahi LIGHTOOL 6 copë

€64,99EUR
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Çelësat
Këta çelësa me cilësi të lartë prej gjashtë pjesësh, të prodhuara në Japoni, Asahi LIGHTOOL me kombinim 12 pikash me çelësa të hapur në kuti, janë një domosdoshmëri për çdo kalorës që dëshiron të minimizojë peshën e veglës. Ju kurseni rreth 30 për qind në peshë. Ato janë bërë prej çeliku të farkëtuar me krom vanadium dhe plotësojnë standardin japonez të industrisë (JIS).

Përmasat më të vogla të këtyre çelësave me peshë të lehtë Asahi LIGHTOOL deri në 14 mm janë një alternativë e shkëlqyeshme për çelësat e shtrenjtë të kombinimit të titanit Motion Pro TiProlight me një fraksion të çmimit. Ky grup, megjithatë, përfshin edhe përmasa më të mëdha deri në 19 mm.

Shkathtësi e lehtë e veglave
Kursimi i peshës në krahasim me çelësat e zakonshëm të çelikut është rreth 30 përqind.
Ky grup prej gjashtë pjesësh çelësash Asahi LIGHTTOOL përfshin çelësa më të mëdhenj 17 x 19 dhe 22 x 24 mm, megjithatë i gjithë grupi peshon vetëm 505 gram, duke përfshirë rrotullën e veglës.
 
Masa ka rendesi
Nëse keni një motoçikletë Euro, madhësitë shtesë të çelësave si 12 dhe 14 mm përdoren me masë, por ato ndonjëherë vijnë në ndihmë. Për shembull, mbajtëset e topit RAM U-Bolts vijnë me një dado 11 mm dhe nëse udhëtoni me sistemin Tubliss, ju nevojitet një çelës 14 mm për dadën e kyçjes së buzës Tubliss.
 
Çelësat Asahi LIGHTOOL janë të farkëtuar sipas standardeve më të larta, janë të kromuar fort dhe plotësojnë standardin japonez të industrisë (JIS). Nëse preferoni çelësa të kombinuar, ne ofrojmë gjithashtu një grup çelësash kombinimesh unike dhe super të lehta Asahi.

 
Specifikat e grupit të çelësave

Shikoni fotot për specifikat për çelësin.

Seti i fundit i Rolling Mavericks

 • 10
 • 12
 • 13
 • 14
 • 17
 • 19
 • Përfshihet rrotulla e veglave

Ju mund të lexoni ose shikoni disa komente nga të tjerët më poshtë:

- E bukur shkrim-up nga @rtwpaul në Adventure Rider e Trail Jack dhe Asahi Lightools

- Aussie Josh në MVDBR Enduro video të Trail Jack dhe Asahi Lightools

  Customer Reviews

  Based on 3 reviews
  100%
  (3)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  J
  Jeroen Krijnders (Nieuw-Vennep, NL)
  Nice and light

  Havent used the spanners yet but they sure feel good and light.
  Rolling Mavericks shipped them fast, got them within a week. Great!

  C
  Carlos M
  Asahi LIGHTOOL 6 Piece Combination Spanner Set

  The Asahi LIGHTOOL 6 piece combination spanner set is definitely on the pricey side, but it is much lighter than other traditional combination spanner set designs. These tools are ideal for bringing on dike bike and dual sport motorcycle rides where weight is a huge factor.

  J
  Jan Reckziegel (Berlin, DE)
  Top

  Hallo

  Sehr schön verarbeitet und schön leicht.
  Perfekt

  Schöne Grüße

  Jan Reckziegel