Asahi LIGHTOOL 3/8" dorezë arpion me 72 dhëmbë

€44,99EUR Çmimi i rregullt €49,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Çelësat
Ky Asahi LIGHTOOL 72-het me cilësi të lartë peshon vetëm 178 gram (6,3 oz), është deri në 40% më i lehtë se shumica e kapakëve 3/8" dhe është po aq i fortë. Është një domosdoshmëri për çdo kalorës që dëshiron të minimizojë pesha e mjetit.

Shumë kalorës zgjedhin një makinë 1/4 inç. Megjithatë, kjo ju kufizon në priza deri në rreth 13 mm për shkak të çift rrotullues maksimal që mund të aplikoni në rrotat 1/4 inç. Megjithatë, nëse doni të mbani disa priza më të mëdha, si p.sh. 17 mm ose 19 mm, ju nevojiten vegla lëvizëse 3/8" si kjo rrota Asahi LIGHTOOL.

Nuk është shumë më i rëndë se, për shembull, një makinë Wera Zyklops 1/4", e cila peshon 107 gram (3,8 oz). Shtoni një përshtatës prizë 3/8" në 1/4" dhe ju ende kurseni peshë duke përdorur 1 /4 priza dhe pjesë, ndërsa në të njëjtën kohë keni mundësinë për të përdorur vegla pune me përmasa më të mëdha 3/8".

Ekziston gjithashtu një përshtatës prizë 3/8" deri në 1/2" për vegla me përmasa më të mëdha në punishte.

SHËNIM: Prizat janë të kyçura dhe nuk mund të bien derisa të shtypni butonin e lëshimit në majë të kokës së arpionit. 

Vlerësime:

Andy dhe Alissa nga i çmenduri ose nomad po udhëtojnë nëpër botë dhe shkruan një përmbledhje të shkëlqyer të arpionit Asahi LIGHTOOL që sollën në udhëtimin e tyre.

Customer Reviews

Based on 6 reviews
100%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
G
Giambattista Giannoccaro (Belize City, BZ)
Great product, great customer care

All tools and the stand are of superior quality but the best is with no doubt the care this company deserve to their customers

J
Javier Zurdo gallo (San Sebastián de los Reyes, ES)
realmente ligera

encantado con la compra.

K
Karla Michelin (Las Vegas, US)
Love this company

My package was delivered to the wrong address. After the shipping company wouldn’t even investigate Asahi sent me a new product in time for Christmas. He took the loss but did what was right for the customer. Sure wish they were based in the U.S.

g
gavin heath (Pinantan Lake, CA)
Amazing tool

After using the ratchet for multiple weeks I am still impressed with its smooth action and build quality.

Some of my colleagues don't enjoy how skinny the handle is but I love it.

Solid tool and if it ever breaks I will be buying another.

N
Nick Schneider Zarubin (Qiryat Bialik, IL)

Asahi LIGHTOOL 3/8" ratchet handle 72 Teeth