Rolling Mavericks Ultralight Enduro Trail Jack Stand 3.0

€43,99EUR Çmimi i rregullt €49,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Në magazinë

Rolling Mavericks Ultralight Enduro Trail Jack Stand është ideal për udhëtarët e motoçikletave. Me Enduro Trail Jack, ju mund të ngrini pa mundim një rrotë nga toka për të rregulluar një gomë të shpuar, për të bërë riparime në anë të rrugës ose për të lubrifikuar zinxhirin.

Me një peshë prej vetëm 123 gramësh, mbathja UltraLight Dual Sport Trail është krijuar nga alumini 6061 T6 duke përdorur teknikat e përpunimit CNC. Është mbështetësja më e lehtë e foleve në dispozicion duke ruajtur një kompaktësi të jashtëzakonshme.

Trail Jack ka pësuar një ridizajnim të përpiktë. Versioni 3 tani peshon një 123 gram të pabesueshëm - një reduktim prej 17 gramësh nga modeli i mëparshëm. Kjo nuk ishte vetëm për ta bërë atë më të lehtë, por edhe për të rritur transportueshmërinë e tij. Duke rinovuar mbajtësin y dhe këmbën e folesë së shtigjeve, ai nuk është vetëm më i lehtë, por edhe më pak i rëndë, duke siguruar që të keni më shumë hapësirë ​​për gjërat e tjera thelbësore.

Trail Jack Stand 3.0 i ri ruan të gjitha tiparet e fuqishme të paraardhësit të tij. Qoftë i pajisur me një mbajtës qendror ose anësor, Trail Jack ju fuqizon të ngrini një rrotë nga toka pa probleme, ideale për ato rregullime të shpejta të gomave të sheshta.

Montimi ose çmontimi i mbajtëses zgjat vetëm disa sekonda, dhe ndryshe nga modelet e tjera, nuk ju lë me një këmbë të lidhur përgjithmonë, duke shmangur madhësinë e panevojshme.

Pronarët e versioneve të mëparshme. Një komplet përmirësimi është i disponueshëm!

Më e dobët, më e lehtë dhe e gatshme për aventurë

Dizajni i saj inovativ siguron që këmba të vendoset në rrotullën tuaj të veglës. Dhe ndërsa është më i lehtë, është ende i fuqishëm në forcë, i aftë për të mbështetur edhe motoçikletat më të rënda aventureske që peshojnë deri në 240 kilogramë.

Karakteristikat kryesore:

 • Mirëmbajtje efikase në shtegun: E përkryer për rregullimin e banesave, mirëmbajtjen e zinxhirëve dhe riparimet emergjente.
 • Ngritja me lehtësi: Hiqni pa mundim një rrotë të vetme nga toka.
 • E fortë sa kurrë: Mbështet motoçikletat që peshojnë deri në 240 kilogramë.
 • Dizajn i ri i lehtë: Peshon vetëm 123 gram (4,3 oz).
 • Kursimi i hapësirës: Paketon sheshtë në përmasa 18 mm x 250 mm.
 • Magazinimi i gjithanshëm: Ideal për rrotullat e veglave 25 cm/10".
 • Klip R-çelik inox më i lehtë: Kjo është për një lidhje më të sigurt.
 • Shtesa: Unaza rezervë o, një rrip frenimi me dy anë 12 mm Velcro dhe një çantë pjesësh EVA të përforcuar me zinxhir të vogël.

  Mohim përgjegjësie: Ngjyra blu e anodizuar e pjesëve individuale mund të ndryshojë pak dhe pesha e Trail Jack mund të ndryshojë me +/-0,05 gram.

  Mos e pranoni fjalën tonë për të! Shikoni komentet më poshtë nga klientët e kënaqur që kanë ndarë përvojat e tyre me Standën e Trail Jack:

   • Lexoni një shkrim të detajuar nga @rtwpaul në Adventure Rider rreth Trail Jack dhe Asahi Lightools.
   • Video e shkëlqyer udhëzuese nga Roia Moto e Rolling Mavericks Trail Jack.
   • Mattias Eriksson diskuton paketën e tij të veglave KTM 890 në kanalin e tij Braap&Camp në YouTube dhe tregon se sa i fortë është V3 Trail Jack.
   • Mundo Big Trail bëri një video të shkëlqyer në spanjisht rreth Trail Jack, levat T6 Combo dhe çelësat Asahi Lightool.
   • Në këtë video , RTW Paul zvogëloi peshën e bagazhit të tij me 50% duke zgjedhur produkte të lehta si një çantë rrjetë për një çantë veglash dhe një prizë. 
   • Andy dhe Alissa nga Mad or Nomad po udhëtojnë nëpër botë dhe ata shkruan një përmbledhje të Trail Jack.
   • Precipe of Grind postoi një përmbledhje të sinqertë video të kryerjes së një vrapimi praktik me Trail Jack.
   • Lexoni një përmbledhje të shkëlqyer PDFMotorradmagazin Austriak 
   • Shikoni videon e Thomas Hansen nga Norvegjia që paraqet Standën e Trail Jack.
   • Shijoni një video spanjolle nga Carles Domènech në CDOM Motovlog.
   • Shikoni videon e Aussie Josh nga MVDBR Enduro që shfaq Trail Jack dhe Asahi Lightools.
  • Shikoni këtë rishikim video nga italiani Gianluca - i njohur si Bibo, i cili përdorte Trail Jack në udhëtimin e tij 20.000 km nëpër Afrikë pothuajse çdo ditë.

  Zbuloni komoditetin dhe besueshmërinë e Standit Ultralight Enduro Trail Jack dhe mjeteve të tjera Rolling Mavericks, të cilat do t'i ngrenë aventurat tuaja të kalërimit në lartësi të reja.

  Video udhëzuese:

  Trail Jack Stand YouTube instructional video

  Manual (PDF)

  Historia
  Shiritat e shtigjeve kanë qenë një mjet i vjetër në botën e kalërimit të aventurës. Sidoqoftë, Standja UltraLight Enduro Trail Jack e Rolling Mavericks e çon konceptin në një nivel krejtësisht të ri, duke përfaqësuar vizionin tim për një prizë gjurmësh 2.0. Si një kalorës i etur që është mbështetur në një version shtëpiak për vite me rradhë, unë kurrë nuk i nis një aventurë shteg pa të.

  Ky mjet i thjeshtë por i domosdoshëm urgjence është një ndryshim i lojës kur hasni një gomë të këputur në shteg. Ai eliminon nevojën për të kërkuar gurë ose shkopinj për të ngritur biçikletën tuaj dhe bëhet një shoqërues i domosdoshëm kur ecni në një terren pa pemë ose gurë.

  Përdorni
  Përdorimi i prizave të shtigjeve është një fllad. Për të hequr rrotën e pasme nga toka, filloni duke siguruar frenën e përparme me një rrip Velcro të mbështjellë rreth levës së frenave dhe mbytjes. Për ngritjen e rrotave të përparme, vendosni marshin e parë për të parandaluar rrotullimin e rrotës së pasme. Rregulloni tubat në lartësinë e dëshiruar për të ngritur një rrotë dhe për t'i siguruar ato me një kapëse pranverore.

  Për të ngritur njërën prej rrotave, thjesht shtyjeni biçikletën me njërën dorë, duke e mbështetur më tej në bazën anësore në anën e kundërt. Ky veprim heq njërën rrotë nga toka, duke ju lejuar të vendosni folenë e gjurmës nën krahun ose pllakën bash, në varësi të asaj se cila rrotë duhet të ngrihet.

  E mira, e keqja dhe e shëmtuara
  Fluturat e shtigjeve janë mjete të pamohueshme të vlefshme, dhe unë e mbaj gjithmonë një të tillë kur shkoj në udhëtime në kamping me motor. Megjithatë, unë kam pasur dy probleme të vogla me foletë tradicionale të shtigjeve. Së pari, pesha e tyre. Shumica e stendave të shtigjeve peshojnë diku nga 250 deri në 450 gram dhe kur jeni duke hipur në Enduro ose duke nisur aventura të gjata me biçikletën tuaj plotësisht të ngarkuar, çdo gram ka rëndësi.

  Së dyti, mbështetja e këmbës ose Y e foleve të shtigjeve ka tendencë të jetë e madhe. Kur ngjiten përgjithmonë në fole, ato shpesh bëhen shumë të gjata, të trasha dhe të gjera, duke e bërë të vështirë vendosjen e tyre në rrotullat standarde të veglave.

  Standja UltraLight Enduro Trail Jack i Rolling Mavericks i trajton këto çështje duke ofruar një dizajn ultra të lehtë dhe kompakt. I gjithë kompleti, duke përfshirë kapësen e pranverës dhe bllokimin e rripit Velcro të frenave të përparme, peshon vetëm 140 gram. Për më tepër, ai mund të çmontohet lehtësisht për paketim të sheshtë pa mundim në rrotullën tuaj të veglave.

  Duke përdorur unazat o, Trail Jack mund të montohet ose çmontohet shpejt. Kur montohen, këto unaza ofrojnë sasinë e përsosur të fërkimit për të mbajtur pjesët e ndryshme së bashku në mënyrë të sigurt. Kur çmontohet, këmba është vetëm 6 mm e lartë dhe mund të paketohet plotësisht e sheshtë.

  Tubi i jashtëm, në 18 mm, është pjesa më e trashë. Mbështetja UltraLight Enduro Trail Jack i Rolling Mavericks përshtatet mirë pranë levave të gomave të mia Motion Pro T6 brenda rrotullës së veglës sime, duke zënë hapësirë ​​minimale pa shtuar peshë të konsiderueshme.  Trail Jack Stand lifting BMW R80 flat tyre

  Është e gjitha në detaje!
  Kur bëhet fjalë për pikat më të holla, Standja UltraLight Enduro Trail Jack me të vërtetë shkëlqen! Zakonisht, rripi Velcro i përdorur për bllokimin e frenave të përparme kur ngrihet rrota e pasme është i gjerë dhe i trashë, duke rezultuar në një përvojë të madhe paketimi. Për më tepër, ai shpesh përmban Velcro të njëanshme, duke e bërë atë një detyrë të vështirë për t'u instaluar. Megjithatë, me Standën UltraLight Enduro Trail Jack, ne kemi marrë një qasje të ndryshme. Ai përdor një rrip të hollë dhe të ngushtë, 12 mm me Velcro të dyanshme, duke eliminuar nevojën për gërvishtje dhe duke siguruar një bllokim frenash pa probleme.

  Të jeni të sigurt, mbështetja UltraLight Enduro Trail Jack përfshin gjithçka që ju nevojitet për të përdorur plotësisht këtë mjet, duke përfshirë një kapëse suste prej çeliku inox dhe unaza rezervë o.

  Përdorime të tjera
  Është interesante se kohët e fundit zbulova një përdorim shtesë emergjence për stendën e shtigjeve ndërsa paketoja biçikletën time dhe aksidentalisht u rrëzova mbi tendën time. Me fat, një nga shtyllat e tendës u thye dhe për habinë time, tubi më i hollë i stendës së shtegut doli të ishte rregullimi i përkohshëm i përsosur. Unë jam gjithmonë i etur të dëgjoj për aplikacione të tjera krijuese për stendat e shtigjeve.

  Do të donim të dëgjonim se si ky mjet, ose ndonjë mjet tjetër, ju shpëtoi ditën. Mos ngurroni të ndani historinë tuaj me ne në info@rollingmavericks.com.

  Tingëllon intriguese, apo jo? Megjithatë, nëse ende nuk jeni të bindur, nëse mbeten dyshime për aftësinë e saj për ta mbajtur të sigurt biçikletën tuaj nga toka, jini të sigurt se nuk jeni vetëm që pyesni veten.

  Është një pyetje që më bëjnë shpesh. Por në vend që thjesht t'ju them se mundet, unë besoj t'ju tregoj provat. Në fund të fundit, të shohësh është të besosh :-)  Video about Rolling Mavericks Ultralight Trail Jack Stand weight capacity

  Materiali

  6061 T6 alumini i anodizuar

  Min. Lartësia

  270 mm

  Lartësia maksimale

  470 mm

  Pesha

  123 gr

  Gjatësia e paketimit

  250 mm

  Dia me tub të gjerë.

  18 mm

  Dia tub i vogël.

  14 mm

  Rregullimet e lartësisë së hapit

  20 në 11 mm rritje

  Mbajtësi Y i madhësisë së vrimës së kërkuar

  13 mm (5/8) ose më e madhe

  Ngritja e një rrote

  Shihni sa pak përpjekje duhet për të ngritur rrotën e përparme ose të pasme nga toka.

  Customer Reviews

  Based on 218 reviews
  95%
  (208)
  3%
  (6)
  0%
  (1)
  0%
  (1)
  1%
  (2)
  K
  Kyle Firstenberg (Tijuana, MX)
  Used dozens of times across Mongolia

  While traveling across Mongolia with Freshline Moto Club we had 16 flat tires and the enduro jack stand never failed. When you are in an environment where you have nothing you can use to prop your bike up, the jack stand is the perfect tool.

  E
  Ed E (Worle, GB)
  Well made product but review harassment

  I received the trail stand product and was very pleased with the quality. Luckily I haven’t had need to use the trail stand and therefor have not reviewed it. Since then I have received a ridiculous amount of emails from rolling maverick asking for a review bordering on harassment. Give up and fuck off.

  Hi Ed, I'm sorry you feel harassed by emails. I don't like being harrassed either by emails. However, this must be a glitch. According to my dashboard 2 reminders were sent. I'm curious to hear how many you actually received so I can fix this problem. Your the first reporting this in almost three years in business.

  Happy riding

  David

  A
  Artur Florowski (Warsaw, PL)

  B

  J
  James (Lerum, SE)
  Solid yet ultralight

  I've used it a couple of times. Feels solid. Easy to use.

  A bit expensive for what you get, but it's small and ultralight. Truly worth it if you don't want a 10 pound tool bag.

  C
  Claus Liphardt (Sinsheim, DE)
  Top Produkte

  Die Produkte sind leicht, sehr praktisch, stabil und preiswert.
  Top, bin sehr zufrieden.