Kompleti i transferimit të karburantit (KTM & Husky & GasGas)

€24,95EUR Çmimi i rregullt €27,95
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Stoku i ulët - 3 në magazinë, gati për transport

Kompleti i transferimit të karburantit është një mjet i shkëlqyer për transferimin e benzinës nga një EFI ose TPI motoçikleta tek tjetri kur ju mbaron karburanti në shteg, për të mbushur shishen e sobës me benzinë ​​kur bëni kamping dhe si një mjet dyqani për të zbrazur rezervuarët e benzinës para servisit.

Mbetja e karburantit nuk është kurrë argëtuese, por nuk ka asnjë gropë karburanti për të nxjerrë benzinë ​​nga shoku juaj motoçikleta me karburant modern të injektuar motoçikletas. Sigurisht, ju mund të varni një pjesë të linjës së karburantit në rezervuar dhe ta thithni atë për të marrë karburant të mjaftueshëm në linjë për një furnizim me gravitet. Por ju rrezikoni të merrni benzinë ​​në gojë dhe kjo nuk është kënaqësi.
 
Rolling Mavericks' Fuel Transfer Kit (FTK) nuk do të lërë një shije të keqe në gojën tuaj. 

Nëse përdorni një pjesë të linjës së karburantit me një shkëputje të shpejtë të lidhur me shkëputjen e shpejtë të motoçikletës tuaj, shtypja e butonit të nisjes do të mjaftonte për të transferuar karburantin. Por a doni ta ktheni pa nevojë motorin e motorit për minuta, duke e zbrazur baterinë për të transferuar disa litra karburant? Një litër merr gati një minutë. 
 
Kompleti FTK e parandalon këtë. Kompleti vjen me një kabllo që fuqizon pompën e karburantit në rezervuar drejtpërdrejt nga bateria, kështu që nuk keni nevojë të ktheni motorin e motorit. Thjesht futeni atë në lidhësin e rezervuarit dhe lidhni shpejt kabllon me magnet në terminalet e duhura të baterisë për të filluar pompimin.
 
Mjet kompakt dhe i lehtë gjurmësh
Mund ta përdorni gjithashtu kompletin në dyqan për të kulluar me shpejtësi pjesën më të madhe të karburantit nga rezervuari i motoçikletës në një kuti karburanti, por kompleti është projektuar si një mjet shtegtues kompakt dhe i lehtë. Magnetët janë shumë më të vegjël se kapëset e krokodilit dhe shtoni dy telat pa mantel dhe do të keni një kabllo energjie sa më kompakte kur të jetë e mbështjellë.
 
E njëjta gjë vlen edhe për linjën e karburantit FTK me një shkëputje të shpejtë. Ai përdor një linjë karburanti 1 metër me një madhësi të vogël, 3,2 mm të zgjedhur me qëllim, për ta mbajtur linjën shumë kompakte kur mbështillet. Si rezultat, i gjithë kompleti është i vogël në madhësi xhepi dhe peshon vetëm 51 gram.
 
Linja e karburantit përdor të njëjtën linjë elastike të karburantit Tygon F-4040-A me cilësi të lartë që përdor KTM për linjën e ventilimit të rezervuarit të karburantit. Linja Tygon është e kushtueshme, por qëndron fleksibël për një kohë të gjatë në krahasim me linjën e karburantit PVC. Lidhësi i kabllos së energjisë është i njëjti lidhës AMP Superseal si lidhësi i rezervuarit OEM.
 
Udhëzimet
  1. Hiqeni vendin nga motoçikleta që do të ndajë karburantin,
  2. Më pas, shkëputeni këtë motoçikletë'Shkëputja e shpejtë e linjës së karburantit,
  3. Lidhni FTK me motoçikletashkëputja e shpejtë e linjës së karburantit,
  4. Vendoseni fundin e linjës së karburantit FTK në tjetrin motoçikletarezervuari për t'u mbushur.
  5. Hiqeni nga priza lidhësin OEM që fuqizon pompën e karburantit, 
  6. Lidhni spinën FTK.
  7. Lidhni magnetët në terminalet e duhura të baterisë.
  8. Kur të jetë transferuar mjaft karburant, tërhiqni magnetët nga terminalet.

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
R
Rob Hayward (Victoria, CA)
Great product

Had an opportunity to use this on a recent group ride. So easy to use with the magnets and then to simply reach over to the other bike and fill. High flo rate as well. Very light and compact and the case it comes in was a great surprise, very cool and extremely durable. Pretty sure the 8 other guys with me that day went home and ordered one.

D
Dutch (Amsterdam, NL)
Great piece of kit.

No sucking on a fuel hose and getting fuel in your mouth and love the quick release and magnets to hook up to the battery terminals. Impressed!