Komplete çelësash të kombinuar Asahi LIGHTOOL

€22,99EUR
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Wrenches
Set
Në magazinë

Këto komplete çelësash të kombinuar me madhësi të plotë Asahi LIGHTOOL të prodhimit japonez me cilësi të lartë janë për kalorësin minimalist të biçikletës që dëshiron të kursejë peshë dhe hapësirë në rrotullën e veglave të tij. Bërë nga të falsifikuara çelik krom vanadium Kompleti 3-pjesësh për biçikletat japoneze peshon vetëm 72 gram, versioni BE 79 gram dhe grupi i çelësave Ultimate 5-copëshe 177 gram.

Dizajni i zgjuar i vrimave dhe prerjeve në këto çelësa të bërë prej çeliku të kromit vanadium të falsifikuar redukton peshën pa kompromentuar forcën e çelësave.

Çelësat Asahi LIGHTOOL janë të falsifikuara sipas standardeve më të larta, janë të veshura me krom të fortë dhe plotësojnë standardin japonez të industrisë (JIS). Nëse preferoni çelësa me dy skaje ose çelësa të kombinuar. Në këtë rast, ne ofrojmë gjithashtu disa grupe çelësash unike dhe super të lehta të kombinimit të Asahi stubby LIGHTOOL dhe një grup shumë të bukur me katër çelësa të plotë me fund të hapur.
 
Aktualisht këto i shesim vetëm si komplete, por Asahi i ka të gjitha përmasat e zakonshme. Nëse ka një çelës me madhësi që dëshironi të blini, por nuk është i listuar, ju lutemi na tregoni në info@rollingmavericks.com, dhe ndoshta ne mund ta porosisim atë për ju.

Komplet biçikletash japoneze (72 gram)
8
10
12

Komplet biçikletash BE (79 gram)
8
10
13

Seti i fundit (177 gram)
8
10
12
13
14

Ju mund të lexoni ose shikoni disa komente nga të tjerët më poshtë:

- E bukur shkrim-up nga @rtwpaul në Adventure Rider e Trail Jack dhe Asahi Lightools

- Aussie Josh në MVDBR Enduro video të Trail Jack dhe Asahi Lightools

Customer Reviews

Based on 3 reviews
100%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Jari Wallach (Buffalo, US)
I really like these Asahi lightweight combo wrenches

These wrenches are really well made and super light. The open end is quite narrow, which is nice for getting in tight spaces. The box end is as sturdy as any normal wrench. The finish is superb. They have been sitting on my coffee table for a couple weeks, because I just like looking at them.
The service from Rolling Mavericks was great.

D
Dr Bike (Chilliwack, CA)
Lighten your load without compromise

Nice tools, good feel. I have only used them on my most recent maintenance day. They worked well. Very happy with the tools. One comment is the numbers on the wrench are a little hard to see for these aged eyes. Since they have less bulk I grabbed the wrong size a few times. I am sure I will get used to them with more use. I think I will engrave the sizes a bit deeper. DONT HESITATE THEY ARE TOTALLY FUNCTIONAL AND WONDERFUL.

Try different color nail polish on the engravings. Just google nail polish and tools and maybe you find inspiration.

P
Pete Belg (Amsterdam, NL)
Nice wrenches

Bought a set of EU wrenches. It is incredible how light these wrenches are compared to my regular wrenches. Great upgrade for my tool roll.