Çelësat e shtigjeve Asahi LIGHTOOL Rolling Mavericks

Çelësat e shtigjeve Asahi LIGHTOOL

€24,99EUR Çmimi i rregullt €33,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Lloji: Wrenches
Në magazinë

Ky grup prej katër pjesësh i çelësave me cilësi të lartë të prodhimit japonez Asahi LIGHTOOL me fund të hapur është një domosdoshmëri për kalorësit e shtigjeve ose aventurave. Ju kurseni rreth 30 për qind në peshë. Ato janë bërë prej çeliku të farkëtuar me krom vanadium dhe plotësojnë Standardin Japonez të Industrisë (JIS).

Këta çelësa të lehtë Asahi LIGHTOOL me fund të hapur janë një alternativë e shkëlqyeshme për çelësat e shtrenjtë të kombinimit të titanit Motion Pro TiProlight me një fraksion të çmimit. Një dizajn i zgjuar i vrimave dhe prerjeve në këto çelësa çeliku krom vanadium redukton peshën ndjeshëm pa kompromentuar forcën e çelësave.
 
Shkathtësi e lehtë e veglave
Kursimi i peshës në krahasim me çelësat e zakonshëm të çelikut është rreth 30 përqind. Megjithatë, nëse krahasoni peshën kundrejt shkathtësisë së veglave të Asahi LIGHTOOL me çelësat Motion Pro, Asahi LIGHTOOL është alternativa më e mirë sepse çelësat LIGHTOOL ofrojnë më shumë shkathtësi veglash për përafërsisht të njëjtën peshë.
 
Kjo për shkak se çelësat Asahi LIGHTOOL janë me dy skaje, në kontrast me çelësat e kombinimit të titanit Motion Pro, të cilët mbulojnë vetëm një kokë bulonash me një madhësi. Çdo çelës LIGHTOOL funksionon në dy koka bulonash me madhësi të ndryshme.
 
Për shembull, një grup Motion Pro për biçikleta Euro përbëhet nga katër çelësa; 8, 10, 12 dhe 13 mm dhe peshojnë rreth 76 gram.
 
Nëse shtoni çelësin e kombinimit 14 mm për biçikletat japoneze në grupin e biçikletave Motion Pro Euro, pesha totale për pesë çelësa (8, 10, 12, 13 dhe 14 mm) është rreth 102 gram. 

Një grup çelësash Asahi LIGHTTOOL mbulon biçikletat euro dhe japoneze dhe përfshin katër çelësa (5,5 x 7, 8 x 10, 11 x 13 dhe 12 x 14 mm) dhe peshon 116 gram.
 
Për rreth 15 gram më shumë, katër çelësat Asahi LIGHTOOL punojnë në tetë madhësi të ndryshme koke bulonash në vend të pesë të Motion Pro. Katër çelësat Asahi LIGHTOOL janë gjithashtu më pak të rëndë për tu paketuar.
 
Masa ka rendesi
Sigurisht, nëse keni një biçikletë Euro, madhësitë shtesë të çelësave si 5,5, 11 dhe 14 mm nuk përdoren shpesh, por ato vijnë në ndihmë ndonjëherë. Për shembull, dado M3 në disa çelsat e timonit të palëve të treta ka nevojë për një çelës 5,5 mm. Montimet e topit RAM U-Bolts vijnë me një dado 11 mm dhe nëse udhëtoni me sistemin Tubliss, ju nevojitet një çelës 14 mm për dadën e kyçjes së buzës Tubliss.
 
Çelësat Asahi LIGHTOOL janë të farkëtuar sipas standardeve më të larta, janë të kromuar fort dhe plotësojnë standardin japonez të industrisë (JIS). Nëse preferoni çelësa të kombinuar, ne ofrojmë gjithashtu një grup çelësash kombinimesh unike dhe super të lehta Asahi.
 
Për momentin këto i shesim vetëm si komplete, por Asahi i ka të gjitha përmasat e zakonshme. Nëse ka një çelës me madhësi që dëshironi të blini, por nuk është i listuar, ju lutemi na tregoni në info@rollingmavericks.com, dhe ndoshta ne mund ta porosisim atë për ju.
 
Komplete çelësash
Shikoni fotot për specifikat për çelësin.
Seti i fundit Rolling Mavericks
 • 5,5 x 7
 • 8 x 10
 • 11 x 13
 • 12 x 14
Ju mund të lexoni ose shikoni disa komente nga të tjerët më poshtë:

- E bukur shkrim-up nga @rtwpaul në Adventure Rider e Trail Jack dhe Asahi Lightools

- Aussie Josh në MVDBR Enduro video të Trail Jack dhe Asahi Lightools

  Customer Reviews

  Based on 3 reviews
  100%
  (3)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  D
  Dr Bike (Chilliwack, CA)
  Lighten your load!

  Great product when you want to carry no more than is necessary. The wrenches are well made and definitely do the job. I bought these for my Tenere 700 tool kit. Used them yesterday to remove some luggage and replace a chain, they worked like shop tools!

  e
  ekaitz quintanilla (Barakaldo, ES)
  great stuff

  tough but very light tools

  e
  ekaitz quintanilla (Barakaldo, ES)
  great stuff

  tough but very light tools