Frymëmarrja e rezervuarit të karburantit me valvul njëkahëshe

€5,99EUR Çmimi i rregullt €6,49
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Ngjyra e tubit
Stoku i ulët - 2 në magazinë, gati për transport

Tubi i ventilimit të rezervuarit të karburantit të gjatë Rolling Mavericks me një valvul njëkahëshe është një zëvendësim i shkëlqyeshëm për ndenjat e rezervuarit të karburantit të lidhur zakonisht me shtyllën e kokës. Valvula njëkahëshe parandalon derdhjet e karburantit.

Kur ju lëshoni motoçikleta me një tub të ventilimit, karburanti mund të rrjedhë nga rezervuari përmes linjës. Valvula njëkahëshe e tubit të ventilimit të rezervuarit të gjatë të karburantit Rolling Mavericks e parandalon këtë. Valvula lejon ajrin të hyjë, por parandalon që karburanti të dalë nga rezervuari.

Këshillë: diametri i zorrës mund të duket shumë i vogël për të vendosur tubin e vogël në kapakun tuaj të gazit. Ngrohni fundin e tubit të ventilimit ose ngjiteni në ujë të nxehtë për të zbutur plastikën. Do të jetë shumë më e lehtë për t'u përshtatur dhe për t'ju dhënë një vulë më të mirë.

Tubi i përshtatshëm i ndërrimit të tubit të ventilimit për frymëmarrjen e rezervuarit të karburantit në të gjitha Adventure, MX, Enduro dhe Trials moderne motoçikletas. Pajisja universale.

  • Gjatësia totale 360 mm
  • Valvula me 1 drejtim për të ndaluar derdhjen e karburantit pas rënies
  • Katër kombinime ngjyrash të ndryshme
  • Pajisja universale
  • ID 4 mm
  • 8 mm OD

Customer Reviews

Based on 3 reviews
67%
(2)
33%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
L
Leopold Schmidt (Loosdorf, AT)
Ktm 300

genial einfach funktioniert super

R
Ruud Kapteijn (Weesp, NL)
Fuel tank breather with valve

Quick delivery. Fits well. Works well. Is recommended.

J
Joost Har….. (Apeldoorn, NL)
Must have

Er is eigenlijk maar 1 vraag… why nut?
Gewoon leuke gadget in de kleur van je motor. Als hij op zijn kant ligt geen lekkage. Ziet er gewoon leuk uit.