Karburanti prej bronzi i kromuar shkëputet shpejt

€34,99EUR Çmimi i rregullt €37,99
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Stili
Stoku i ulët - 3 në magazinë, gati për transport

Këto shkëputje të shpejta prej bronzi të kromuar janë një zëvendësim i cilësisë së lartë për shkëputjet e karburantit plastik KTM, Husqvarna, GasGas, Husaberg dhe BMW me cilësi të lartë, shumë më të dobët, por më të shtrenjtë.

Lidhësi OEM Male i paraqitur në një nga fotot nuk është i përfshirë dhe as në shitje. Tregohet vetëm për të ilustruar se shkëputja femërore e kromuar mund të përdoret me mashkullin OEM stoku.
 
Është vetëm çështje kohe para se të bllokoheni me një shkëputje të shpejtë të karburantit të prishur. Shkëputjet e shpejta të karburantit OEM plastike janë bërë prej plastike dhe çahen lehtësisht. Kjo është diçka që mund ta bëni vetëm MacGyver në shteg nëse keni sjellë një rezervë me vete.
 
Instalimi i shkëputjeve të shpejta të karburantit prej bronzi të kromuar jo vetëm që parandalon këto prishje, por në fund është edhe më i lirë. Një shkëputje e shpejtë femërore KTM OEM plastike rezervë është më e shtrenjtë se këto bronzi të kromuar.
 
Këto pajisje cilësore të shkëputjes së shpejtë të linjës së karburantit YRC përfshijnë një shul, susta inox, shul, unaza O Viton® dhe valvul mbyllëse si lidhësi OEM, por vlerësohen me 250 psi krahasuar me rreth 50 psi të lidhësve plastikë OEM.
 
Shkyçjet e shpejta të karburantit prej bronzi të kromuar.
Në një KTM, Husqvarna ose GasGas, ju duhet vetëm të blini shkëputjen e shpejtë të femrës. Shkëputja mashkullore OEM është një artikull cilësor që përmban një filtër të vogël karburanti që dëshironi të mbani nëse nuk keni një filtër tjetër të karburantit të bashkangjitur në linjën tuaj të karburantit. Shkëputja mashkullore OEM përshtatet në mënyrë të përkryer me shkëputjen femërore të Rolling Mavericks.
 
Megjithatë, mund të blini një komplet të plotë ku mashkulli ka gjithashtu një pajisje mbyllëse.
 
Instalimi
Fërkoni gjithmonë një sasi të vogël yndyre silikoni ose të ngjashme në unazën o kur e instaloni. Kjo e bën lidhjen më të lehtë dhe zgjat jetën e unazës o.

Përshtatet:
Tuba me diametër të brendshëm 5/16 inç ose 8 mm.
 
Zëvendëson numrat e pjesëve OEM:
 
BMW
Femër 13317659120
Mashkull 13317659119
 
KTM, Husqvarna, GasGas, Husaberg
Femër 5850701050030
Mashkull 77707010000

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
D
David Robinson (Auckland, NZ)
fuel quick disconnects

They know how to roll . Great products and service . Would highly recommend .

C
ChrisO (Frankfurt am Main, DE)
Marvelous parts

I cannot praise the parts from Rolling Mavericks any higher. Did buy many of them for my Husky FE501 and all improve on reliability and ease of maintenance. Thank you, Rolling Mavericks.