Tensionuesi i zinxhirit të bllokut të boshtit KTM & Husky

€24,95EUR Çmimi i rregullt €29,95
Taksa e përfshirë. Transporti llogaritur në arkë.
Ngjyrë
Në magazinë

Në vend të përdorimit të dy çelësave, blloqet e boshtit të pasmë Rolling Mavericks CNC kërkojnë vetëm një pikëllim 10 mm me fund të hapur për të tendosur zinxhirin tuaj, sepse arrë mbyllëse është eliminuar. Peshoret gjithashtu e bëjnë më të lehtë përafrimin e rrotës dhe zinxhirit.

Këto blloqe kërkojnë vetëm një pikëllim në vend të dy, dhe nuk keni nevojë të rrëshqitni timonin kundër bulonave të tensionit siç duhet të bëni me blloqet OEM. Bulonat e tensionit fiksohen në zgavrën e blloqeve të boshtit dhe e rrëshqasin boshtin përpara ose prapa ndërsa lironi ose shtrëngoni bulonën.
 
Peshoret e dukshme në këto blloqe alumini të anodizuara të përpunuara CNC 6061-T6 e bëjnë shumë më të lehtë përafrimin e rrotës dhe zinxhirit. 
 
Arra katrore është një mjet për të hequr bllokun OEM nga boshti dhe për t'ju ndihmuar të instaloni bllokun e ri në bosht. 
  • Alumini 6061-T6 i përpunuar me CNC, i lehtë dhe i qëndrueshëm
  • Mbarimi i sipërfaqes së anodizuar
  • Peshore në të dy anët e bllokut të boshtit për rregullim të lehtë
  • E bën më të lehtë ndryshimin dhe rregullimin e rrotave
  • Lehtë për t'u instaluar
Paketa përfshin:
1x Vendos rregulluesin e zinxhirit të blloqeve të boshtit
Arrë "mjet heqës" katror
 
Përshtatje
 
Blloqet janë për boshte 20 mm.
 
KTM:
2005-2012 KTM 125 SX 
2005-2016 KTM 125 EXC 
2017-2019 KTM 125 XC-W 
2007-2008 KTM 144 SX 
2009-2012 KTM 150 SX
2017-2021 KTM 150 XC-W 
2005-2009 KTM 200 SX 
2005-2016 KTM 200 EXC 
2005-2012 KTM 250 SX
2005-2021 KTM 250 EXC 
2005-2021 KTM 300 EXC 
2006-2012 KTM 250 SX-F 
2006-2021 KTM 250 EXC-F 
2011-2012 KTM 350 SX-F 
2011-2021 KTM 350 EXC-F 
2008-2012 KTM 400 EXC 
2005-2012 KTM 450 SX-F 
2005-2021 KTM 450 EXC 
2012-2021 KTM 500 EXC 
2007-2008 KTM 505 SX-F
2008-2011 KTM 530 EXC 
 
Husqvarna:
2014-2015 Husqvarna TC 125
2014-2016 Husqvarna TE 125
2017-2019 Husqvarna TX 125
2017-2021 Husqvarna TE 150
2014-2016 Husqvarna TC 250
2014-2021 Husqvarna TE 250
2014-2021 Husqvarna TE 300
2014-2015 Husqvarna FC 250
2014-2021 Husqvarna FE 250
2014-2015 Husqvarna FC 350
2014-2021 Husqvarna FE 350
2014-2015 Husqvarna FC 450
2014-2021 Husqvarna FE 450
2014-2021 Husqvarna FE 501

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
F
Frans Jaspers (Gemert, NL)
Prima

Prima service!